1. Home
  2. /
  3. Separatory
  4. /
  5. Separatory węglowodorów z polietylenu...

SEPARATORY WĘGLOWODORÓW Z POLIETYLENU I BETONU

SEPARATORY WĘGLOWODORÓW HYBRYDA Z POLIETYLENU

Wykonane na zbiornikach z wysoko zagęszczonego polietylenu – hybrydowe separatory Delfin wykorzystują innowacyjny, podwójny układ rozdzielający ciecze lekkie z wykorzystaniem procesu flotacji i koalescencji. Dzięki temu uzyskują wysoki stopień separacji – stężenie substancji ropopochodnych poniżej 0,1 mg/dm3.

Delfin HD H-O

DELFIN HD H-O -BP5

DELFIN HD H-O-BP10

SEPARATORY WĘGLOWODORÓW HYBRYDA Z BETONU

Wykonane na zbiornikach żelbetowych – hybrydowe separatory Delfin wykorzystują innowacyjny, podwójny układ rozdzielający ciecze lekkie z wykorzystaniem procesu flotacji i koalescencji. Dzięki temu uzyskują wysoki stopień separacji – stężenie substancji ropopochodnych poniżej 0,1 mg/dm3.

DELFIN SKB H-O

DELFIN SKB H-O-BP5

DELFIN SKB H-O-BP10

SEPARATORY WĘGLOWODORÓW STANDARD Z POLIETYLENU

Wykonane na zbiornikach z wysoko zagęszczonego polietylenu – separatory węglowodorów wykorzystują pojedynczy system koalescencyjny zapewniający skuteczność separacji poniżej 5mg/dm3.

DELLFIN S-O

DELFIN S-O-BP5

DELFIN S-O-BP10

DELFIN HD S

DELFIN ODM

SEPARATORY WĘGLOWODORÓW STANDARD Z BETONU

Wykonane na zbiornikach żelbetowych – separatory węglowodorów wykorzystują pojedynczy system koalescencyjny zapewniający skuteczność separacji poniżej 5mg/dm3.

DELFIN SKB S-O

DELFIN SKB S

DELFIN SKB S-O-BP5

DELFIN SKB S-O-BP10

Separatory węglowodorów – producent Delfin

 

Separatory węglowodorów to urządzenia, które przeznaczone są do oddzielania nierozpuszczalnych węglowodorów pochodzenia nieorganicznego od wody deszczowej, ścieków i innych rodzajów cieczy, które są wykorzystywane np. w przemyśle.

Jak działają separatory?

Każdy separator substancji ropopochodnych, który jest dostępny w naszej ofercie, to urządzenie działające na zasadzie różnic gęstości wody oraz zanieczyszczeń olejowych. Związki oparte na węglowodorach (a więc oleje, ropa naftowa) mają na ogół mniejszą gęstość od wody. Dzięki separatorom zjawisko to można wykorzystać do oczyszczenia wody gospodarczej i przemysłowej. Dodatkowo jako producent separatorów wyposażamy je w mechanizmy i akcesoria, takie jak np. filtry koalescencyjne, które łączą ze sobą mniejsze cząstki zanieczyszczeń, przyspieszając w ten sposób proces ich usuwania i filtracji.

Miejsca, w których wykorzystuje się separatory węglowodorów

Separator węglowodorów to urządzenie, które wykorzystuje się w różnych branżach, a zwłaszcza tam, gdzie mamy na ogół do czynienia z różnymi rodzajami paliw. Oto przykłady miejsc, w których można je spotkać:

  • parkingi i stacje benzynowe, które są narażone na ryzyko wycieku paliw oraz olejów i smarów,
  • hale przemysłowe, w których oleje, smary i paliwa są powszechnie wykorzystywane,
  • lotniska, które są narażone na ryzyko wycieku paliwa lotniczego,
  • porty i przystanie, w których ww. rozwiązania wykorzystuje się w celu usprawnienia obsługi statków.

Separator węglowodorów zwiększa poziom ochrony środowiska, umożliwia wydajne oczyszczanie wody deszczowej, a także generuje niskie koszty eksploatacji. Na rynku są dostępne separatory koalescencyjne, lamelowe oraz instalacje z osadnikiem, które zatrzymują np. większe frakcje zanieczyszczeń.

Separatory to sprzęt, dzięki którym można wdrożyć konkretne działania w zakresie ochrony środowiska i ograniczenia kosztów przetwarzania dóbr naturalnych, a zwłaszcza wody.